Сторінки 1-13 12311 ... ОстанняОстання
Результати 1-20 з 254

Тема: Зроблено в Україні | Наука України

Гетьман Аватарка Equario
    Постів
    9,044
    Подякували: 19,384

Зроблено в Україні | Наука України

Названы главные изобретения украинских ученых, сделанные в Украине

Украинские ученые за последние годы сделали ряд серьезных открытий и создали несколько новых приборов, которые пока что не имеют большого распространения.

Об этом рассказал молодой украинский ученый Антон Саненко в своем Facebook.

Стоит отметить, что его сообщение оформлено в виде ответа обывателям, которые не верят в существование фундаментальной науки в Украине и ее возможности в будущем.

Вашему вниманию главные тезисы сообщения, без исправлений, в авторской редакции.

Этот пост ответ на главные вопросы обывателей, а также СПИСОК, на мой взгляд, НЕКОТОРЫХ понятных обычным гражданам разработок украинских учёных, которые меняют нашу реальность уже сегодня.

Я специально обойду стороной вопросы фундаментальных разработок (дабы не утомлять читателя). Сразу скажу, что во многих местах я буду оооочень утрировать и не буду вдаваться в нюансы.

Итак, давайте сразу разделять понятия.
    "Науки в Украине нет" и "Я ничего не знаю про украинскую науку" - это разные вещи.

Главных проблем у украинской науки четыре (на мой взгляд):

1. Низкое финансирование.
    2. Отсутствие мотивации к саморекламе (нас этому не учили, мы родом из совка, как и вся страна). Денег на рекламу тоже нет.
    3. Отсутствие желания у обывателя читать длинные опусы слишком умных людей про их разработки. Скучно, непонятно, а значит не нужно.
    4. Промышленность и бизнес Украины практически ничего не производит для обывателя. Телефоны, смартфоны, современные машины и оборудование всё делается не у нас. Или почти не у нас. Поэтому, по мнению обыкновенного гражданина ВСЕ учёные на работе просто пьют чай (про пьющих чай учёных с огромными титулами мы тоже поговорим).

Попробуем развеять пелену мрака и донести до Вас, дорогой читатель, идею, что украинские учёные это круто. В принципе, всё, что я опишу, не является секретом и легкодоступно для поиска в Интернете. Но многим лень. Так ведь?

Список разработок. Здесь только самое важное и понятное для обыкновенного читателя из сферы физических и околофизических наук. В других областях тоже есть куча всего. Но я не всемогущ.

ВСЕ приборы работают на СЛОЖНЕЙШИХ НАУЧНЫХ ПРИНЦИПАХ.

В конце каждой разработки я приведу реакцию Обывателя сферического человека в вакууме, который критикует нынче учёных из-за того, что они "проедают бюджет" и якобы ничего не делают:

1. Электросварка мягких тканей.

Да-да. Вам делают надрез, операцию или просто нужно заделать пробоину в теле. Есть прибор, который аккуратно сшивает ткани. Называется ПАТОНМЕД ЕКВЗ-300. Послеоперационный период значительно сокращается. И не надо шить нитками. (разработал Институт электросварки НАН, выпускают прибор, как я понимаю, там же). Карпы кои в России. Обыватель не видел таких приборов, потому что у государства нет денег всем хирургам их дать. Но виноваты учёные, да.

2. Маммограф.
    Почти мгновенно диагностирует рак молочной железы. Не нужно делать анализы. Та же проблема с поставками в больницы. Кстати, на сколько я понимаю, разработал прибор Донецкий физико-технический институт НАН Украины. Кто-нибудь интересовался из критиканов-обывателей судьбой разработок и учёных с Востока? Оборудование уничтожено, жить негде, судьбы сломаны. Как-то так. Но финансирование академии срезали. А их разработки УЖЕ спасли не одну жизнь. Прибор выпускает завод медицинской аппаратуры, город Нежин. Денег, чтобы обеспечить ВСЕ больницы данным прибором, нет. Но обыватель винит учёных.

3. Фазаграф.

ЗАРАНЕЕ диагностирует инфаркт, если я не ошибаюсь. Я не медик, но суть в том, что нарушение сердечной деятельности проявляется сначала в "сбое ритма". Инфаркт это только "финиш" процесса. Простая кардиограмма не способна выявить нарушения. Поэтому данный прибор нацелен на мельчайшее исследование сердечного ритма и оценку вероятности заболевания. Разработал Научно-учебный центр информационных технологий и систем. Выпускает завод автоматики им. Петровского. Во всех больницах этого нет. Но виноваты учёные.

4. Тренар 01 и 02.

Допустим у человека парализовало ПРАВУЮ руку. Её подлечили, но мышцы разучились двигаться. Надо их заново разрабатывать. Этот прибор цепляется электродами к обеим рукам. Человек начинает двигать ЛЕВОЙ рукой, прибор считывает импульсы левой руки и направляет их на нужные мышцы ПРАВОЙ руки. Таким образом, реабилитация сокращается с месяцев до недель. Прибор разработал Научно-учебный центр информационных технологий и систем. Используется в 14 клиниках и курортах. Вылечено уже более 5 тысяч пациентов. Я очень надеюсь, что когда-нибудь такой прибор спасёт конечность обывателя.

5. Призмовые линзы Френеля для лечения косоглазия у детей.

Разработал Институт проблем регистрации информации. По-моему, тут всё понятно. Надеюсь, что вылеченные дети будут читать умные книги и станут учёными. Детей обывателя это тоже касается.

6. Биокерамические имплантанты.

Ах, жаль нет возможности прикрепить много фотографий. Как-нибудь сделаю альбом. Мужчине оторвало кусок черепа. Нужен кусок черепной коробки. Институт проблем материаловедения НАН Украины ему помог своей разработкой. Смоделировали недостающую часть, слепили, приделали. Теперь это внешне нормальный дядька. И это не единичный случай. Обыватель же о таком не слышал. Обыватель бешено хвалит западную медицину и критикует нашу.

7. Распознавание образов. Т.е. лиц.

Эту разработку наша страна выгодно продала. Очень выгодно. И слава Богу! Я не знаю достоверно, используется ли она у нас, но по мнению обывателя: "Нам она зачем?". Так? У нас же не было терроризма, у нас нет своей соцсети, у нас ничего нет. Камер на улицах, систем видеослежения у милиции. Ну, сбылась мечта "бизнесменов-менеджеров" - учёные накормили и себя, и Украину. Кто знает, может этот фейсбучек и использует нашу технологию, когда автоматически отмечает Вас на фотографиях. Не знаю. Разработал Научно-учебный центр информационных технологий и систем. Лицо обывателя система распознать не может. Потому что обыватель системе не интересен. И вообще, он сферический и в вакууме Смайлик "smile" Но про эту систему я обязательно уточню. Очень надеюсь, что у нас она всё-таки где-то внедрена.

8. Сапфировые оптические диски для хранения информации в течении 10 тысяч лет.

Да уйма тут может быть применений. От послания инопланетянам до записи всех самых важных культурных достояний человечества. Разработали такие диски Институт проблем материаловедения, Институт проблем регистрации информации, Институт монокристаллов, Институт физики полупроводников НАН Украины. Ну, я думаю, что обыватели будут записывать на такие диски свои налоговые кодексы и попсовую музычку.

9. Трансформатор, мощностью до 250 кВА.

В чём суть? Он в 10 раз меньше и легче современных трансформаторов (такие огромные гудящие штуки на электроподстанциях). Соответственно, на их производство нужно меньше ресурсов. Разработал Институт металлофизики НАН Украины. Производит НПП ООО "Мелта". Обывателю не понять сути вышенаписанного.

10. Водонагревающий котёл.

КПД 97-98%, экономия газа 40%, дешевле заграничных аналогов в 1,3 раза (по старому курсу), срок окупаемости 1,5-2 года. Нет, это не фантастика. Разработал Институт технической теплофизики НАН Украины. Почему такие котлы не во всех многоэтажных домах, например? Виноваты учёные?

11. Электростанции на биогазе.

Мощность 1МВт. Одна штука точно есть в Пидгирцях. Разработал Институт газа. Дешевле заграничных аналогов. Обыватель не знает, что такое биогаз.

12. Новые методы сжигания угля на ТЭС.

Уголь сгорает почти полностью и токсичность ТЭС уменьшается на порядки (трубы больше не дымят). Разработал Институт возобновляемой энергетики НАН Украины. Обыватель никогда не интересовался проблемами экологии. Он на трубы не обращает внимание.

13. Анкерное крепление сводов в шахтах.

Уменьшает в разы трудоёмкость прокладки тоннелей. Разработал Институт геотехнической механики. Обыватель не был в шахтах, потому считает, что это не нужно.

14. Новые покрытия лопаток газовых турбин.

Там всё сложно, но турбины начали служить дольше. (Институт электросварки Патона). Жаль обыватель этого не заметит, потому что он и турбины-то не видел. Электричество в розетке обывателя получается из МАГИИ.

15. Гидрофобное волокно

Новый изоляционный материал, который в сравнении с аналогами уменьшает теплопотери сетей на 50%. Разработал Институт общей и неорганической химии. Почему же ЖЭКи не покупают разработку? Какие претензии к украинским учёным?

16. Сменные лапы для культиваторов.

Ресурс простых лап 25-35 га. Ресурс новых из бейнитового чугуна 150 га. Разработаны в Институте проблем материаловедения НАН Украины. Производятся в ЧП "Агроэкология" (органическое земледелие, безотвальная обработка земли, Полтавская область). Обыватель же пользуется лопатой.

17. Радиолокатор для поиска ЖИВЫХ людей под завалами.

Глубина обнаружения до 5 метров. Называется прибор "Портативный доплеровский дм-Радиолокатор" (Институт радиофизики и электроники НАН Украины). Надеюсь, обыватель не попадёт под завал.

18. Полиуретановый клей "СТЫК" и "СПРУТ".

Однажды в метро грунтовая вода прорвала стену и полилась в тоннель. За несколько часов благодаря этому клею брешь была заделана. Прелесть клея в том, что от влаги он становится только крепче. Разработал Институт химии высокомолекулярных соединений НАН Украины. Обыватель не видел, как заделывают трещину. Обыватель спал.

19. Доставка лекарств от рака прямо в опухоль

Сложно. Пока только на мышах. Но они работают. И они начнут лечить рак. Институт экспериментальной патологии, онкологии и радиобиологии. Обыватель слышал? Нет, потому что не интересовался.

20. Селекция растений. 86 сортов

Потенциал производительности озимой пшеницы 100-124 центнера с гектара. Сеют. Разработал академик В.В. Моргун. Обыватель ест хлеб из такой пшеницы. Но не знает об этом.

21. Очистка воды от нефти.

Нанослойный нефтесорбент терморасширенный графит. Степень очистки воды 99,7%. Безопасен для окружающей среды. (Институт газа НАН Украины). Обыватель никогда не пил воду с нефтью. А стоило бы попробовать, чтобы ценить украинскую науку.

Разработки для бойцов АТО:

22. Пищевые концентраты от Института технической теплофизики НАН Украины
    (сухое рагу или ооооооооочень густой борщ, в который надо добавить воды)

23. Многофункциональные печки (КПД до 75%)
    (от Института технической теплофизики НАН Украины)

24. Многофункциональные печки
    (от Института физической химии НАН Украины)

25. Кровоспас
    аналог целлокса средства для остановки кровотечений. Дешевле, лучше. (Институт физической химии НАН Украины)

26. Несгораемая ткань для формы
    (Институт физической химии НАН Украины)

27. Датчики противоракетных систем наших танков.
    Суть объяснять не буду. Уже писал об этом целый пост. Институт физики НАН Украины.

28. Новый бинтовой материал, который ускоряет заживление ран
    . Институт физики НАН Украины.

29. Всё остальное для АТО под грифом секретно.
    Простите. Дорогой обыватель, если захочешь узнать эту информацию - тебя посадят за шпионаж. Слава Богу, у нас теперь новая страна с новой СБУ.

Ну, как? И это не весь материал, что мне предоставили. И это только прикладные науки.
    И не было бы этих приборов, если бы не было фундаментальных исследований. Новый революционный прибор может быть основан только на новых принципах. Нормальные граждане нормальных стран это понимают. И критиканов, которые говорят, что наука не нужна, в таких странах называют идиотами, популистами и демагогами.

И можно всех физиков сделать штукатурами или умничать - ДАВАЙТЕ РАЗВИВАТЬ АГРАРКУ И АйТи!!!

Это бред. Ребятки, физик айтишником станет за год. Айтишник физиком уже никогда. Про аграриев я вообще молчу. Нет, я не критикую профессии. Все профессии важны, все профессии нужны, но кто на что учился.

А есть ещё Большой адронный коллайдер, на котором работало очень много ЛУЧШИХ украинских учёных. Они и дальше работают. Но они уже не украинцы, а швейцарцы, французы и т.п. Понимаете?

И вот Вы смотрите на свой монитор телефона или компьютера. Это с большой долей вероятности Самсунг или Элджи. И Вы даже не знаете, что то, что они такие клевые и контрастные это тоже заслуга наших учёных. Которых забрали в Корею, дали зарплату, оборудование и жильё.
    Как-то так.

Я надеюсь, что Вы поняли, что проблема украинской науки не в том, что её нет, а в том, что:
    1. О ней ничего не знают.
    2. Разработки негде внедрять, потому что нет промышленности, бизнеса и денег на это.

Строим новую страну? Ну, так давайте строить.
    Облегчайте жизнь от бюрократии нам и бизнесу. И финансируйте фундаментальную науку. Это удел государства.
    И будут Украине Нобелевские премии.

P.S. Спасибо большое академику НАН Украины Наумовцу А. Г., который по моей первой просьбе предоставил мне список вышеописанных изобретений

http://glavred.info/kultura/nazvany-...yh-308974.html

Цей файний пост оцінили:

Last edited by Equario; 23-03-2015 at 09:14.

Гетьман Аватарка Equario
    Постів
    9,044
    Експорт для захисту. Українські прилади для потреб НАТО

Українські приладобудівники, які робили досить якісну продукцію за СРСР, зараз переживають не найкращі часи.

І вже точно мало хто замислюється, що ми можемо виробляти продукцію на експорт.

Втім, це так.

"Європейська правда" продовжує цикл матеріалів про історію українських компаній, які досягли успіху на ринках країн ЄС. Кожна з цих історій доказ того, що експортувати до ЄС абсолютно під силу українському бізнесу.

Наукова школа радіаційного захисту в Україні стала відома у світі після аварії на Чорнобильській АЕС. А потреба країни в надійних приладах для вимірювання радіації призвела до створення низки НДІ та підприємств.

На жаль, до цього часу більшість з них не дожила навіть незважаючи на те, що потреба в таких дослідженнях і такій апаратурі досі висока.

Однією з небагатьох компаній, що не лише вижили, а й досягли успіху, став львівський "Екотест"- насамперед, завдяки бажанню та вмінню працювати на зовнішніх ринках. Зараз близько 90% продукції йде на експорт, при цьому близько третини експорту відправляється до Євросоюзу.

У складні роки на внутрішньому ринку виробник не лише зберіг штат близько 150 людей, але і створив собі ім'я на світових ринках.

"Вперше ми вийшли на міжнародні ринки на початку 2000-х", згадує гендиректор компанії Ростислав Смук.

"Тоді у світі виник дефіцит професійних приладів, що вимірюють радіацію. Наша продукція виявилася дуже затребуваною як ми потім дізналися, доходячи через мережу посередників до японських покупців, наші прилади дорожчали вдесятеро і все одно попит на них був у кілька разів вищий, ніж ми могли виробляти", говорить Смук.

Цей момент став переломним для компанії. Збільшивши штат до 250 осіб, "Екотест" досяг максимально можливого обсягу виробництва. При цьому, як запевняють у компанії, вони не допустили падіння якості.

"Після Фукусіми нашу продукцію запам'ятали, і тепер у нас є стабільні замовлення як з Японії, так і з Південної Кореї", зазначає бізнесмен.

Поява іноземних замовників дозволила пережити практично повне падіння на внутрішньому ринку в Україні. "У нас є невеликі замовлення практично з усіх країн. Однак цього виявилося досить, щоб зберегти виробництво", пояснює головний конструктор Юрій Сторонський.

Втім, за його словами, якби держава замовляла на рік хоча б по 5% від своїх потреб, компанія могла б відмовитися від зовнішніх ринків. Але поки це лише мрія.

"Спочатку було дуже важко навчитися працювати з іноземними партнерами. Були і випадки неплатежів за поставлену нами продукцію.

У підсумку ми вивели для себе просте правило працюючи з новим партнером, потрібно не обмежуватися спілкуванням на виставках. Треба приїхати до нього на виробництво, подивитися на нього, подивитися, в яких умовах працюють його працівники це дає ясну картину, наскільки надійним є твій потенційний партнер", розповідає Смук.

У 2014 році компанія втратила російських замовників. До речі, основними замовниками з РФ були банки від них вимагається в кожному філіалі мати дозиметри для перевірки радіаційної чистоти банкнот. Міра, яка була б абсолютно не зайвою і в Україні.

До партнерства з німецькою компанією Bruker львів'яни придивлялися вже давно. Ця фірма вважається одним з лідерів з виробництва обладнання для визначення хімічних, біологічних і радіоактивних речовин.

Доказом цього лідерства є те, що на озброєння армій країн НАТО взято прилад SVG-2.

"У нас довго не виходило домогтися співпраці з Bruker аж доти, коли на одній з виставок вони зацікавилися нашими розробками. Вони саме замислювалися над модернізацією свого армійського приладу радіаційної розвідки і бачили, що наші розробки істотно випереджають їхні", згадує Юрій Сторонський.

Зрештою, "Екотест" отримав замовлення від Bruker на розробку нового приладу SVG-3. Ця робота забрала два роки і завершилася лише нещодавно.

На нових приладах разом з логотипом німецької компанії буде вказуватися український розробник та виробник.

"Дозиметр вже пройшов всі випробування і вже найближчим часом Bruker почне його презентації у військових міністерствах різних країн", каже Ростислав Смук. Вже найближчими тижнями перші презентації пройдуть в міністерстві оборони однієї з країн ЄС. При цьому інтерес до приладу вже виказує і Китай.

"Таке стратегічне співробітництво може дати нам дуже багато.

Зараз на озброєнні країн НАТО десятки тисяч приладів радіаційного захисту Bruker. Згодом всі вони будуть замінені на більш сучасні, а отже, у нас є надія на довгострокові і дуже великі замовлення. Не кажучи вже про те, що завдяки німецькому партнеру ми вийшли на ринок, куди компанії не з країн-членів НАТО не пускають", упевнений Смук.

При цьому співпраця також відкриває львів'янам доступ до технологій Bruker. "Вони поділилися з нами своїми розробками у сфері хімічного контролю. Це та сфера, де ми явно відставали, а тому такий обмін досвідом дуже важливий", уточнює Юрій Сторонський.

Цей досвід, уточнюють в "Екотест", буде використано в нових розробках компанії. Разом з тим, визнаючи важливість зовнішніх ринків, у львівській компанії не приховують розчарування їхній досвід поки що так і не затребуваний в Україні.

Навіть незважаючи на те, що потреба в таких приладах як ніколи є високою і в армії, і в тилу.

http://www.eurointegration.com.ua/ar...03/28/7032316/

Цей файний пост оцінили:

Осавул Аватарка Mr.Shaker
    Постів
    2,760
    Подякували: 2,301
    Цитата Originally Posted by Pizzarelli View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show Quote
    Цюому концепту років 5 і його придумав якийсь чувак моделіст який немає жодного відношення до Кразу

Цей файний пост оцінили:

Сотник
    Постів
    1,815
    Подякували: 1,547
    Харківська фірма Вест Лабс виготовляє деякі складові для сучасних станків.
    При кооперації з іншими підприємствами роблять такі станки

Цей файний пост оцінили:

PTAAG
    Guest
    Старая статья, но размещу. Как раз в тему будет:
    http://svitua.org/index.php/all/item...es=og.comments

Цей файний пост оцінили:

Гетьман Аватарка Equario
    Постів
    9,044
    Во Львове создали прототип роботизированной руки

1-2 мая во Львове состоялся 24-часовой марафон в рамках робо-хакатона Cyber pills, в ходе которого три украинские команды разработали три прототипа руки себестоимостью в $300, способных шевелить пальцами и реагировать на импульсы мышц. В марафоне участвовали более 20 представителей трех команд aDDDitive и Ultimate Robotics из Киева, а также совместная команда Hackerspace Lviv и резидентов коворкинга Betaplace из Львова.

Для создания прототипа использовались чертежи с открытым кодом, детали, напечатанные на 3D-принтере, сенсорные датчики и специальное программное обеспечение, рассказал AIN.UA соорганизатор хакатона Андрей Линик.

По его словам, задумывалось мероприятие в формате конкурса, даже предусматривался небольшой призовой фонд в 1000 грн для победившей команды. Но в итоге хакатон потерял конкурентную составляющую, и призовой фонд потратили на вечеринку. Мы решили уйти от соревнования в сторону сотрудничества. Каждый работал в своем направлении, а наработки объединяли. В ближайшие недели решим, что делать с этими наработками дальше, поясняет Станислав Джерихов, кофаундер команды ADDDitive, которая помогала создавать 3D-детали и ПО.

Радикальных прорывов не произошло, для этого было слишком мало времени, говорит Линик. За время марафона ребята усовершенствовали программный код, протестировали и определили оптимальный набор оборудования для прототипа руки, протестировали датчик нервных импульсов. По сути создали финальный прототип протеза руки за несколько сотен баксов. Один из созданных прототипов смог даже подержать стаканчик. Как показала практика, очень полезно собирать представителей разных направлений и обсуждать создание прототипа в полевых условиях, поясняет он.

В начале мая во Львове прошла целая серия хакатонов и лекций по кибербионике и внедрению технологий в повседневную жизнь людей. Организовали и провели мероприятие коворкинг Betaplace и Центр городской истории Центрально-Восточной Европы в рамках Cyber pills for mental health. Это часть программы Survival Kit for Virtual Reality, одновременно проходит в Николаеве (Украина), Будапеште (Венгрия), Жилине (Словакия). Проект реализуется в рамках программы TANDEM Dialogue for Change, который является частью проекта MitOst/UNAEDI при поддержке Европейской культурного фонда (ECF).

Напомним, украинский стартап Белый муравей напечатал на 3D-принтере протез руки за $200 для бойца АТО.

http://ain.ua/2015/05/08/579529

Цей файний пост оцінили:

"Для того щоб знайти себе у майбутньому, досить часто потрібно пожертвувати чимось сьогодні"(с) Олексій Геращенко, викладач НАУКМА та kmbs

Архiварiус
    Постів
    7,131
    Подякували: 8,945
    Внесок України в світовий автопром

10 вітчизняних підприємств, що випускають комплектуючі для таких автомобільних брендів як Ferrari, Porsche, Land Rover, Mercedes і Volkswagen опублікували cardiagram.com.ua.

Багато експертів не втомлюються повторювати – в Україні немає автомобільної промисловості. Можливо, так і є. Але це не означає, що наша країна не вносить свій вклад у світовий автопром. Так, в Україні є підприємства, які випускають комплектуючі для відомих у всьому світі автомобільних брендів.

І не просто відомих, але і іменитих. Наприклад, системи підігріву сидінь, зібрані в Україні, можна зустріти на автомобілях Ferrari. Динаміки Made in Ukraine встановлюються на новітніх моделях Range Rover. А шкірою, обробленою і зшитою у Львівській області, оббивають салони преміальних Audi.

При цьому підприємства, що працюють в основному за рахунок західних інвесторів, і, до речі, виключно на правому березі Дніпра, не кричать, що вони годують всю Україну. І не вимагають для себе якихось преференцій. Хоча сукупно ці заводи забезпечують роботою десятки тисяч українців. Що цілком порівняно з металургійними заводами, або шахтами Донбасу.

Хто ж ці скромні герої?

Виробниче об’єднання Карпати

Розташування: Івано-Франківськ
    Продукція: проводка
    Клієнти: Porsche, Mercedes, Volkswagen, Skoda

ВО Карпати, на відміну від більшості українських підприємств, що працюють на світових автогігантів, – належить державі. Мало того, воно входить в структуру вітчизняного холдингу, що відповідає за оборонну промисловість, – Укроборонпром. Тобто, можна сказати, що українська оборонка працює на такі концерни, як Volkswagen і Daimler (акціонер Mercedes).

Хоча, звичайно, заради справедливості, варто відзначити, що сьогодні Карпати до оборонної промисловості ніякого відношення не мають. Підприємство намагається освоювати нові ринки. І співпраця зі світовими виробниками автомобілів стала одним з досягнень івано-франківських спеціалістів.

Точприлад

Розташування: Мукачево (Закарпатська область)
    Продукція: проводка, акустика, електронні компоненти
    Клієнти: BMW, Land Rover, Mercedes, Volkswagen та ін.

Завод Точприлад співпрацює з багатьма світовими виробниками автомобілів. Наприклад, акустика, яку випускають в Мукачеві, встановлюється на такі автомобілі, як Land Rover, BMW та інші преміальні бренди.
    Можна стверджувати, що музика в багатьох люксових (і не тільки люксових) авто проходить через українські динаміки – Точприлад працює в партнерстві з такими іменитими виробниками акустичних компонентів, як австрійська Knowles і бельгійська D & M.

Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед

Розташування: Івано-Франківськ
    Продукція: проводка, конектори
    Клієнти: BMW, Opel, Mercedes, Skoda, Fiat

Тайко Електронікс Юкрейн – дочірнє підприємство міжнародного виробника електроніки TE Connectivity. Компанія запустила свій завод в Україні ще в 2008 році. Подія стала знаковою для Івано-Франківська – в місто прийшов солідний інвестор, на якого по всьому світу працює близько 100 000 чоловік.
    В Україні TE Connectivity налагодила виробництво конекторів і проводки для таких марок автомобілів, як BMW, Opel, Mercedes, Skoda, Fiat.
    Коли TE Connectivity починала будівництво заводу в Україні, компанія обіцяла інвестувати в нього 50 млн євро і працевлаштувати 10 000 чоловік.

Костал-Україна

Розташування: Переяслав-Хмельницький (Київська область)
    Продукція: електроніка
    Клієнти: Ford, Audi, Volkswagen, Mercedes, Renault, BMW та ін.

Костал-Україна – дочірня компанія німецької KOSTAL, яка спеціалізується на виробництві товарів для автомобільної промисловості. У KOSTAL по всьому світу 18 підприємств. Одне з них – у Київській області.
    В Україні Костал займається дизайном і виробництвом електротехнічних перемикачів. Наприклад, рульова колонка на фото вище проведена в Україні.

Кромберг енд Шуберт Україна

Розташування: Луцьк (Волинська область)
    Продукція: електроніка
    Клієнти: Volkswagen, BMW, Audi, Mercedes

Кромберг енд Шуберт – найбільший роботодавець в Луцьку серед іноземних інвесторів – на заводі компанії працює більше 5500 осіб. Німецька компанія також допомагає переселенцям, влаштовуючи їх на роботу.
    Вся продукція, що випускається на луцькому підприємстві Кромберг енд Шуберт, йде на експорт до Європи.
    Німецький завод на Волині працює вже більше 10 років. В основному волиняни випускають кабельні бортові мережі для таких автомобілів, як Volkswagen, BMW, Audi і Mercedes.
    На початку цього року один з топ-менеджерів Кромберг енд Шуберт Україна Славомір Качмарек заявив, що компанія планує будівництво ще одного заводу на Західній Україні.

Бадер Україна

Розташування: м Городок (Львівська область)
    Продукція: автомобільні чохли
    Клієнти: група Volkswagen

Бадер Україна – дочірнє підприємство німецької Bader. Компанія є одним з провідних світових виробників преміум шкіри для автомобільної промисловості.
    В Україні Bader запустив завод в 2006 році. Спочатку підприємство працювало у Львові. Але в 2008 р керівництво вирішило перебратися в область – в Городок, невелике місто, який знаходиться в 25 кілометрах від Львова.
    Сьогодні Бадер Україна в основному займається пошиттям шкіряних чохлів для преміальних автомобілів групи Volkswagen. Таких, наприклад, як Audi.

ВЕТ Автомотив Україна

Розташування: м Виноградів (Закарпатська область)
    Продукція: електронні системи підігріву сидінь, сенсорні датчики та автомобільні кабелі.
    Клієнти: Ferrari, Porsche, BMW, Mercedes, Opel, Volkswagen

ВЕТ Аутомотив Україна – сучасний завод у місті Виноградові, який виробляє електронні системи підігріву сидінь для престижних марок легкових автомобілів відомих світових брендів. Також підприємство випускає сенсорні датчики та автомобільні кабелі.
    Завод у Виноградові – одне з підприємств відомої німецької фірми WET Automotive Systems AG, яка є лідером з виробництва систем підігріву автомобільних сидінь.
    Інвестиції німців перетворили корпуси колишнього Виноградівського промислового комбінату, який десять років стояв порожній, в сучасний завод європейського типу.
    Всього з 2005 року WET Automotive Systems інвестувала в закарпатське підприємство більше 10 млн євро.

Сумітомо Електрик Борднетце Україна

Розташування: Тернопіль, Чернівці
    Продукція: автомобільні кабелі
    Клієнти: Volkswagen, Audi

Sumitomo Electric Bordnetze – міжнародний виробник кабелів. Компанія має японські корені.
    В Україні перший кабельний завод Sumitomo з’явився в 2006 році. Офіційно компанія прописалася в Тернополі. Хоча виробничі потужності знаходяться в селі Байківці.
    У 2013 р японці вирішили розширити виробництво в Україні, і відкрили ще одне підприємство в Чернівцях, на базі заводу Кварц. Як пояснив представник компанії Олександр Шламп, до Чернівців перенесений один з етапів (менш складний) виробництва проводки, тоді як в Тернопіль завезли нове обладнання для виробництва більш складних моделей.
    За цей недовгий час підприємству вдалося вирости з пілотного виробництва невеликих модулів до виробника суцільних кабельних мереж для автомобілів.
    На сьогодні Sumitomo Electric Bordnetze – один з найбільших роботодавців Тернопільської області.

SEWS України

Розташування: Чернівці
    Продукції: автомобільні кабелі
    Клієнти: Nissan Motor

SEWS України – ще одне дочірнє підприємство Sumitomo. А точніше її підрозділу SE Wiring systems (SEWS). Виробничі потужності також були запущені на базі заводу Кварц в Чернівцях.
    Власне, SEWS України по суті нічим не відрізняється від Сумітомо Електрик Борднетце Україна, крім того, що випускає кабелі не для Volkswagen, а для Nissan.

Бош Україна

Розташування: Краквець (Львівська область)
    Продукція: стартери
    Клієнти: Volkswagen, BMW, Mercedes та ін.

Стартерами німецької компанії Bosch комплектуються автомобілі багатьох світових виробників. Так що перераховувати марки машин, на які потрапляють стартери з України, навіть не має сенсу.
    Завод в Краковці – єдине підприємство, яке постачає саме запчастини для світового автопрому. Щоправда, у Львівській області займаються не виробництвом нових, а відновленням старих стартерів. Тим не менш, це не робить продукцію заводу менш значущою.
    Всі стартери, зібрані на заводі в Краковці, приїжджають з Європи і туди ж їдуть. Жодна одиниця товару не потрапляє на ринок України безпосередньо. Тобто навіть на фірмових сервісах Бош в нашій країні вам можуть поставити відновлений в Україні стартер, який до цього обов’язково пройшов через європейський склад компанії.

http://autopalace.com.ua/news/vnesok...ovyj-avtoprom/

Цей файний пост оцінили:

Last edited by d-b; 15-05-2015 at 17:00.

Полковник Аватарка Vovka
    Постів
    3,541
    Подякували: 6,158

Дуже дивний перелік

про сарай в котрому відновлюють викинуть бошівські стартери написали, а про Леоні в Стрию з тисячами працівників і під тисячу тон продукції в день - ні

Цей файний пост оцінили:

Полковник Аватарка zmej.garik
    Постів
    3,571
    Подякували: 10,216
    Крім Переяслава - все ЗУ

Постів
    2,760
    Там ж безподаткова зона ж була колись , сі підприєсмтва в один час майже заснувались

Гетьман Аватарка Equario
    Постів
    9,044
    Панове, будь ласка, підтримайте українських науковців:

Доброго дня, мене звати Вячеслав, я з команди молодих вчених, котра представляє Україну на міжнародному конкурсі GIST Tech-I. Ми з командою стали першими представниками України, які пройшли в півфінал. Прошу вашої інформаційної підтримки.

З 792 заявок було відібрано 76. І ми в їх числі. Залишився останній ривок – голосування. За 5 днів нас підтримали сотні небайдужих.
    народні депутати, Міністерство аграрної політики та продовольства України. Але цього ще не достатньо. Просимо всіх небайдужих підтримати українських науковців, проголосувавши за їх винахід.

Про проект
    Петіоль – це мобільний додаток, котрий допоможе з використанням самого лише мобільного телефону визначати площу листка рослини, її вид та діагностувати захворювання. Додаток значно полегшить роботу екологів та агрономів, а також, в глобальній перспективі, допоможе підвищити врожайність та сприятиме запобіганню продовольчої кризи.

Принцип дії винаходу простий: навів камеру на листочок – отримай результат у вигляді інформації про його площу. Мобільний додаток значно спростить життя науковців та аграріїв, які зараз витрачають на вимірювання площі листків по декілька годин на день. Давайте дамо шанс на життя такому необхідному проекту!
    Голосувати: https://review.wizehive.com/voting/v...14/0/2898882/0

Більше про проект:
    https://www.facebook.com/petiole.co
    http://ipn.cdu.edu.ua/index.php?opti...-news&Itemid=2

Цей файний пост оцінили:

d-b

"Для того щоб знайти себе у майбутньому, досить часто потрібно пожертвувати чимось сьогодні"(с) Олексій Геращенко, викладач НАУКМА та kmbs

Гетьман Аватарка Equario
    Постів
    9,044
    Японці використовують український дозиметр вироблений ПАТ Науково-виробничий комплекс Полярон у місті Фукушіма. Власне, вони багато подібних речей в Україні купують.

Цей файний пост оцінили:

Полковник Аватарка Vovka
    Постів
    3,541
    Цитата Originally Posted by Equario View Post
    Японці використовують український дозиметр вироблений ПАТ Науково-виробничий комплекс Полярон у місті Фукушіма. Власне, вони багато подібних речей в Україні купують.

мабуть старі запаси, бо завод Полярон зараз виглядає отак

а деякі корпуси отак

Гетьман Аватарка Equario
    Постів
    9,044
    Давно вже так?

Полковник Аватарка Vovka
    Постів
    3,541
    Цитата Originally Posted by Equario View Post
    Давно вже так?
    в 2007 почали зносити корпуси для будівництва ЖК, один з корпусів переробили під більш-менш сучасний офісник, зараз якірний орендар там Nestle

Ще в них по райцентрах є якісь цехи, цінне обладнання порозвозили по них. Можливо щось простеньке ще роблять але "науковою діяльністю" навіть не пахне Частина дослідників ніби перейшла на Електрон, в них там справи кращі

З Вікі
    У 2012 році Фонд державного майна України виставив 100% акцій підприємства на приватизаційний аукціон, ціна пакету становила 25,67 млн грн.
    У 2014 році підприємство перебуває у стані банкрутства, працівники протестують проти ліквідації підприємства

Гетьман Аватарка Equario
    Постів
    9,044
    Мдам, прикро це все.

Цей файний пост оцінили:

Постів
    2,760
    Хтось знає виробника електроінстумента в Україні??? там перворатори,шурупокрути,електролобзіки?? бо я знав тільки одного і то той в криму залишився

Гетьман Аватарка Skysteel
    Постів
    8,307
    Подякували: 17,786
    Цитата Originally Posted by Mr.Shaker View Post
    Хтось знає виробника електроінстумента в Україні??? там перворатори,шурупокрути,електролобзіки?? бо я знав тільки одного і то той в криму залишився
    Фиолент?

Полковник Аватарка zmej.garik
    Постів
    3,571
    Подякували: 10,216
    Цитата Originally Posted by Skysteel View Post
    Фиолент?
    Он самый. Больше у нас вроде никто не производит бытовые электроинструменты. ТМ "Днепр" - Китай

Укрофашист Аватарка andriyko
    Постів
    27,889
    Подякували: 50,024
    https://www.facebook.com/manytch/pos...05835556600818

Пост шаленої гордості
    Коли наступного разу надумаєте голосити про цілковиту неконкурентоздатність українського виробника (особливо в високотехнологічних сферах), про те, як все пропало і нема чим пишатись, — передивіться, наприклад, новий голівудський блокбастер San Andreas ("Розлом Сан Андреас" у нашому прокаті).
    Ні, він не про українську економіку, як це не дивно, просто останні хвилин 40 фільму заледве не головну роль в кадрі має човен, зроблений... у Дергачах.
    Ага, отут, у нас під боком.
    Brig Eagle780 — розробка і виробництво компанії Бриг ЛТД, якою володіє мій добрий товариш, україномовний росіянин @Slava Rodionov (якому я винен Один Пост Українською і хай це буде саме цей пост
    І оскільки Ворнер Бразерс дивним чином не прийшли до Слави за грошима за продакт-плейсмент (ну, насправді, не дивним, назва "Бріг" акуратно замальована, але не взнати човен неможливо), то й я, Слава, похвалю тебе безкоштовно
    Насправді, це правда прекрасний привід для гордості: в 20-ти км від Харкова (і бозна за скільки км від моря) базується компанія, яка є одним з провідних (!) світових виробників човнів у певних категоріях. На український ринок йде приблизно 2% їхньої продукції, а вся інша дистрибуція — в країнах з давньою морською культурою: Нідерланди, Японія, Південна Корея, Австралія... До речі, човен для "Сан Андреас" придбали саме у австралійського Славиного дистрибутора.
    Ну і от вам дві картинки: одна — зі Славиного каталогу, друга — афіша і кадри фільму з лисим Дуейном Джонсоном і харківським човном.
    Слава, теперь я перейду на русский, потому что так мне привычнее тебе сказать, что ты нереально крут и я тобой, друг, горжусь! Большому, так сказать, кораблю!

Цей файний пост оцінили:

Почему этот русак еще не в бане?

Інформація теми

Users Browsing this Thread

Дану тему дивляться 1 користувачів. (0 користувачів та 1 гостей)

Теги теми

Ваші права

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете відповідати
  • Ви не можете постити додатки
  • Ви не можете редагувати свої пости
  •