Результати 1-13 з 13

Тема: Видатні люди України

Архiварiус
    Постів
    7,379
    Подякували: 9,583

Видатні люди України

Видатні люди України, генії минулого і сучасності, а також вихідці з України.

Український художник — у рейтингу "Сто геніїв сучасності"

"Дайте мені тисячу років — і я розмалюю небо!". Ця фраза належить талановитому українському художнику, засновнику нового стилю у мистецтві "Пльонтанізм" Івану Марчуку. Британія внесла його до списку "Сто геніїв сучасності". Пропонуємо вам дізнатися трохи більше про митця і про його роботи.

Іван Марчук народився на Тернопільщині в селі Москалівка в родині відомого на всю округу ткача. За радянських часів за свою творчість був під постійним "прицілом" КГБ. У 1988 році національна Спілка художників відмовлялася офіційно визнати його творчість, хоча на той час він мав понад 15 експозицій у різних містах колишнього СРСР. В кінці 1980-х роках емігрував до Австралії потім до Канади і США. Третій президент України Віктор Ющенко пообіцяв побудувати в честь митця музей на Андріївському узвозі у Києві, навіть було закладено капсулу на місці майбутньої споруди.

[IMG]Ім’я Івана Марчука та його роботи закарбувалися в історії українського мистецтва давно і надовго. Втім, визнанню передували тривалі депресії та заборонені виставки. Рятувало лише бажання мріяти та творити. Малювати, пригадує Іван Марчук, він почав ще у дитинстві. Дорослі говорили про перспективи роботи хірургом та біологом, але переміг художник. Квітами з-попід хати на клаптиках паперу з татової сумки маленький хлопчик малював свої перші роботи. "От тоді ще, пацаном малим малював український прапор. Оце жовті піони довгі такі під хатою ростуть. Так потер — жовтий колір, взяв голубий якийсь — вже синьо-жовтий прапор, отакий маленький", — згадує Митець.[/IMG]

Навчання у Львівському училищі на відділенні декоративного розпису та кафедрі кераміки Львівського інституту прикладного мистецтва дає Марчуку знання та техніку. Художник досліджує світові мистецькі течії, принципово обходить соцреалізм та фанатично шукає свій шлях. Експерименти Марчук продовжує попри несприйняття системою. До 1988 року залишається поза офіційним мистецтвом та вирішує шукати спокою у Австралії, Америці, Канаді. Лише там чоловік розуміє, що може присвятити час творчості, а не "боротьбі з вітряками".

�Колись я казав у совєцкі часи: я дуже хочу хотіти працювати. Хочу хотіти! Коли я поїхав на Захід — в Америку, Австралію, там ця гіпотеза зникла�, — художник Іван Марчук. �Рай земний� для художника розтягується на 12 років. Втім, поклик власного коріння та спрага за щирим спілкуванням не лише в рамках етикету повертає Марчука в Україну. Художник невтомно формує все нові власні живописні стилі. Як гілочки, нанизує на �Голос моєї душі� все нові, радикально різні етапи творчості — �Цвітіння�, �Пейзажі�, �Портрети�, �Абстрактні композиції�. Натхнення знаходить у найпростіших речах. Створює власний стиль — �пльонтанізм�. Замість звичайних малярських мазків наносить кольори на полотно дивовижним мереживом.

[IMG]�Як мене питають �Звідки це, звідки це?�, я кажу: я піднявся, пробив небо, подивився, що там робиться, побачив фантастичну картину, порізав її на кусочки, щоб це влізло мені в майстерню, і почав малювати�. Через роки праці Іван Марчук зізнається, що мистецтво для нього стає і одкровенням, і каторгою. Понад усе мріє про відпочинок, але щоранку повертається до майстерні.[/IMG]

У жовтні 2007 був включений до британського рейтингу �Сто геніїв сучасності�, який формувала газета �The Daily Telegraph�, а Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до лав �Золотої гільдії� та обрала почесним членом наукової ради академії (до �Золотої гільдії� входить 51 художник з усього світу), а в рідній Україні ж — досі слухає обіцянки про власний музей. Але рук не опускає.

Власні картини, попри їх унікальність, Марчук лише зрідка дарує і майже ніколи не продає, чим дивує колекціонерів, які готові викладати за них сотні тисяч. Зізнається: переживає за них, як за власних дітей. Втім, з дня на день надихається, малює та мріє.

�Побудуйте стіну, як Китайська стіна. Від Львова до Києва. Там я вчився, а тут я знаходжусь і буду малювати. І буду довго жити, поки не домалюю її�, — художник Іван Марчук.

http://ridna.ua/2015/08/ukrajinskyj-...ti-foto-robit/

Цей файний пост оцінили:

Last edited by d-b; 22-03-2017 at 12:49.

Отаман Аватарка mistress
    Постів
    224
    Подякували: 357
    Класики в моді
    Який вигляд мали б видатні поети та письменники минулих століть, якби жили у наш час? Разом із найбільшим в світі магазином українських брендів Всі. Свої видання «Платформа» створили спецпроект, у якому Володимир Сосюра, Марко Вовчок, Микола Хвильовий, Леся Українка, Василь Стус, Андрій Малишко, Олена Пчілка, Михайло Старицький, Наталя Забіла, Ольга Кобилянська, Микола Вінграновський та Олена Теліга постали в сучасних образах.
    Видання проілюструвало, як би виглядали видатні поети і письменники минулих століть в наш час. Всі представники класичної літератури “приміряли” речі з актуальних осінньо-зимових колекцій.
    Володимир Сосюра

Марко Вовчок

Василь Стус

Леся Українка

http://poetry.platfor.ma/

Цей файний пост оцінили:

Гетьман Аватарка DimaF
    Постів
    5,095
    Подякували: 3,153
    Цитата Originally Posted by mistress View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show Quote
    Класики в моді
    Який вигляд мали б видатні поети та письменники минулих століть, якби жили у наш час? Разом із найбільшим в світі магазином українських брендів Всі. Свої видання «Платформа» створили спецпроект, у якому Володимир Сосюра, Марко Вовчок, Микола Хвильовий, Леся Українка, Василь Стус, Андрій Малишко, Олена Пчілка, Михайло Старицький, Наталя Забіла, Ольга Кобилянська, Микола Вінграновський та Олена Теліга постали в сучасних образах.
    Видання проілюструвало, як би виглядали видатні поети і письменники минулих століть в наш час. Всі представники класичної літератури “приміряли” речі з актуальних осінньо-зимових колекцій.
    Володимир Сосюра
    https://static.tildacdn.com/tild6130...Sosyuratry.png

Марко Вовчок
    https://static.tildacdn.com/tild3436...Vovchoknew.png

Василь Стус
    https://static.tildacdn.com/tild3434...66/stusnew.png

Леся Українка
    https://static.tildacdn.com/tild3634...krainkanew.png

http://poetry.platfor.ma/
    Містресс, ти заходь частіше сюди. Ми на тебе чекали. Тебе тут не вистачало. Твої пости прикрашають форум.

Цей файний пост оцінили:

Отаман Аватарка mistress
    Постів
    224
    Подякували: 357
    Я теж за вами скучила

Цей файний пост оцінили:

Гетьман Аватарка Equario
    Постів
    9,720
    Подякували: 20,585
    Українські класики в українському одязі
    "Для того щоб знайти себе у майбутньому, досить часто потрібно пожертвувати чимось сьогодні"(с) Олексій Геращенко, викладач НАУКМА та kmbs

Архiварiус
    Постів
    7,379
    12-летний Денис Гаркуша стал обладателем гран-при на международном конкурсе «Соняшник». Мальчик известен как самый молодой учитель в стране по оригами. В 2012 году он даже попал в Книгу рекордов Украины.

Денис начал складывать оригами с двух лет. Первой его работой стал бумажный журавлик. Талант парня сразу заметили родители. Однако, развиваться пришлось самостоятельно - в то время в городе не было профильных кружков и мастеров.

«У Дениса с рождения очень хорошая память. Он довольно быстро запоминает все этапы сборки бумажных фигур. Когда мой сын пошел в школу, он даже начал проводить мастер-классы для своих одноклассников и студентов местных вузов», - рассказывает мама мальчика Яна Гаркуша.

В 2012 году родители обратились к представителям проекта «Книга рекордов Украины», и те отметили парня, как молодого учителя в стране по оригами. Днипровским талантом заинтересовались японские мастера. Даже успели отснять о Денисе телевизионную программу.

«Японцы были искренне удивлены. Ведь, для сравнения, у них самому молодому учителю по оригами 60 лет. Денис не прекращает развиваться и побеждать. Недавно он получил гран-при на международном конкурсе «Соняшник». Он не так давно проходил в Киеве», - добавляет Яна Гаркуша.

Несмотря на то, что Денис проводит немало мастер-классов, он успевает принять участие и в школьных акциях. «Он искренне откликается на просьбы наших учителей помочь в проведении школьных акций. Например, на «День мира» мы вместе делали бумажных ангелочков », - отметила директор школы №137, где учится мальчик, Ирина Гайдар. Сейчас юный мастер учится в шестом классе. Он уже успел освоить около 1000 видов оригами. Денис мечтает побывать в Японии, где хочет поучиться у местных мастеров.

http://most-dnepr.info/news/society/143158.htm

Цей файний пост оцінили:

Архiварiус
    Постів
    7,379
    Работы украинского художника Никифора Дровняка, прославившегося на весь мир

Его биография - готовый сценарий для фильма: внебрачный сын горничной, полусумасшедший, не умел разговаривать до 16 лет. Казалось бы, Никифор Дровняк обречен на судьбу бродяги. А вот и нет. Именно он провел персональные выставки в Париже, Нью-Йорке и Лондоне, и создал около 40000 картин.

Первую кисть художник изготовил сам - из щетки для бритья, когда работал уборщиком в парикмахерской. Полотен или дорогих масляных красок не любил. Рисовал школьной акварелью на листах бумаги, кусках картона или обложках тетрадей. Вместо того, чтобы смачивать кисть в воде, слюнявил ее языком. Рядом непременно стояла табличка "Просил бы господ о помощи и поддержке для бедного калеки, кто чем может!".

Если кто-то бросал несколько монет, благодарил картиной. Их, правда, обычно выбрасывали или использовали для разжигания дров. Так могло продолжаться вечно, но судьба подготовила сюрприз. Перед Никифором остановился известный польский художник, который разглядел в, казалось бы, детских рисунках украинские шедевры наивной живописи.

Уже через некоторое время работы неизвестного лемка, что даже не знал своей фамилии, оказываются в галерее Парижа. Его имя все чаще можно увидеть в прессе, услышать в разговорах на богемных выставках. А вот дома он и дальше просто странный нищий.

После Второй мировой войны его обвинили в сотрудничестве с УПА. Вроде бы Никифор нарисовал повстанцам карту своего города.

А в 1947-м, как и тысячи этнических украинцев, он станет жертвой операции "Висла". Вывезут подальше от украинской границы. Куда именно — не сказал, но на картинах появилось море. Он преодолевал более 700 километров и возвращался в свой родной город Криница. Пешком. И так три раза. Слава о гениальном украинце дошла наконец и до польской власти.

Жители никак не могли поверить, что к их чудаку приезжают галеристы и умоляют продать хоть несколько картин. Забирают из-под кисти еще мокрые листы. Работы Никифора объехали почти все европейские столицы.

В 1962-м художнику нужна была виза. Поляки решили воспользоваться моментом и переписать национальность Никифора, а заодно добавили фамилию — Криницкий.

Так и вошел в историю как поляк, если бы лемки не раскопали в церковной книге имя художника — Епифаний Дровняк, украинец.
    Кстати, под конец жизни вечный нищий собрал 300 тысяч злотых.

http://hronika.info/fotoreportazhi/2...-mir-foto.html

Цей файний пост оцінили:

Last edited by d-b; 22-03-2017 at 12:59.

Архiварiус
    Постів
    7,379

Цей файний пост оцінили:

Гетьман Аватарка Equario
    Постів
    9,720
    Подякували: 20,585

Цей файний пост оцінили:

d-b

"Для того щоб знайти себе у майбутньому, досить часто потрібно пожертвувати чимось сьогодні"(с) Олексій Геращенко, викладач НАУКМА та kmbs

Banned
    Постів
    74
    Подякували: 37
    Дуже цікавий пост!

Banned
    Постів
    74
    Подякували: 37
    http://ukraine-for-business.com/ru/i...ous-ukrainians
    Очень много информации на эту тему. Нам есть кем гордиться!

Архiварiус
    Постів
    7,379
    ТОП-5 найвідоміших митців України, про яких знає весь світ

Цей файний пост оцінили:

"І прийде час, коли один скаже "Слава Україні! ", а мільйони відповідатимуть "Героям слава!" (Степан Бандера.)

Інформація теми

Users Browsing this Thread

Дану тему дивляться 1 користувачів. (0 користувачів та 1 гостей)

Ваші права

• Ви не можете створювати нові теми
  • Ви не можете відповідати
  • Ви не можете постити додатки
  • Ви не можете редагувати свої пости
  •